Ruch na drodze powiatowej z Leszna do Dąbcza ponownie jest dwukierunkowy. Spółka Strabag w ciągu kilku dni ułożyła nawierzchnię asfaltową.

W połowie marca br. spółka Strabag rozpoczęła wartą ok. 3,2 mln zł przebudowę drogi powiatowej, na odcinku od drogi krajowej Nr 5 do Dąbcza. Choć termin zakończenia prac mija w sierpniu br., zdecydowana większość robót drogowych już została wykonana. Jezdnia została poszerzona do sześciu metrów, zbudowano ścieżkę rowerową o nawierzchni asfaltowej (na odcinku zalesionym) i z kostki betonowej (od osiedla w kierunku remizy). Ostatnim znaczącym etapem prac było wykonanie nawierzchni asfaltowej.

- Inwestycja jest już w ostatniej fazie realizacji. Trwają m.in. prace wykończeniowe i związane z oznakowaniem przebudowanej drogi. Wszystko wskazuje na to, że termin oddania jej do użytku będzie wcześniejszy, niż zapisany w umowie. Kierowcy i rowerzyści już teraz jednak odczuwają komfort nowych nawierzchni - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.