Przebudowa drogi Górka Duchowna - Targowisko

Spółka Drogbud Gostyń kończy prace przy przebudowie drogi powiatowej z Górki Duchownej do Targowiska w gminie Lipno.

Zakres inwestycji obejmuje przebudowę łącznie 1,9 km drogi. Na odcinku ok. 400 mb - od Targowiska w kierunku Górki Duchownej - rozebrana została nawierzchnia w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności. Po zbudowaniu nowej konstrukcji jezdni spółka Drogbud Gostyń ułożyła tam trzy warstwy asfaltu. Na pozostałym przebudowywanym odcinku do torów kolejowych oraz na krótkim odcinku od torów kolejowych w kierunku Górki Duchownej ułożone zostały dwie warstwy asfaltu: wyrównawcza  i ścieralna. Pobocza drogi zostały utwardzone kruszywem.

Ponadto w granicach miejscowości Górka Duchowna zbudowano z kostki betonowej odcinek chodnika o długości 100 mb i szerokości 2,5 m. Od powstałego traktu do chodnika przy przejeździe kolejowym pobocze na odcinku 550 mb zostało utwardzone na szerokości 1,5 m destruktem asfaltowym. W ramach oddzielnego kontraktu zostanie tam ułożona warstwa ścieralna nawierzchni asfaltowej.

Zgodnie z umową inwestycja za ok. 1,6 mln zł zakończona będzie do 15 września br., choć zdecydowana większość prac już została wykonana. Powiatowa inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu gminy Lipno.

Facebook Powiat 2

RFIL logo 1