Przebudowa drogi Święciechowa - Wilkowice

Przebudowywana droga powiatowa na odcinku od ronda w Święciechowie do wiaduktu nad S5 w Wilkowicach jest tymczasowa przejezdna. Zarząd Dróg Powiatowych uzgodnił z wykonawcą robót, że by ułatwić mieszkańcom dojazd na Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach (21-22 sierpnia br.) wymagające ponownego zamknięcia drogi prace wykonać później.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebudowuje ok. 900 mb drogi powiatowej Święciechowa - Wilkowice. Droga została zamknięta i w ubiegłym tygodniu ułożona została pierwsza warstwa asfaltu.

W związku z organizacją w dniach 21-22 sierpnia br. największej imprezy w powiecie leszczyńskim - Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach - władze samorządowe postanowiły, że na kilka dni przerwane zostaną roboty wymagające wyłączenia drogi z ruchu. Droga została więc otwarta, co znacząco ułatwi dojazd tysięcy osób na festiwal.

W przyszłym tygodniu droga zostanie ponownie - tym razem na krótko - zamknięta, by ułożyć drugą warstwę asfaltu.