Spartakiada sportowa w ŚDS Kąkolewo

W prowadzonym przez powiat leszczyński Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie zakończyła się kilkudniowa spartakiada sportowa.

To była już siódma edycja corocznej imprezy, w trakcie której podopieczni ŚDS w Kąkolewie uczestniczyli w rozgrywkach indywidualnych (tenisie stołowym, darcie, skoku w dal, rzucie  beretem, rzucie wstążką, rzucie do kosza, strzelaniu z łuku, slalomie wózków, bulach, wyścigach wózków, skakance, biegach, marszobiegach  oraz grupowych (koszykówce, piłkarzykach, sztafecie, piłce nożnej, dwóch ogniach, torze przeszkód). Na zakończenie spartakiady kierownik ŚDS Agnieszka Demska-Chudy wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia, wyrażając swoje uznanie dla sportowej postawy, ducha walki oraz wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników.

Sport w życiu każdego człowieka, a szczególnie osób z niepełnosprawnością z pewnością sprzyja poprawie kondycji psychofizycznej  oraz integracji.  Impreza została uwieńczona zabawą taneczną oraz grillowanymi potrawami ii słodkościami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.