Plakat obrazujący tekst

W dniach 21-22 sierpnia br. odbędzie się w Wilkowicach największa impreza w powiecie leszczyńskim - Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Tradycyjnie jej organizacja jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W tym roku odbędzie się 19 już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. To od lat największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa.

Podczas ostatniego festiwalu zaprezentowano ponad 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym blisko 230 ciągników, a wystawę odwiedziło 25 tys. osób. Zabytkowe eksponaty prezentowali także zagraniczni kolekcjonerzy z Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Słowacji i Danii.

Festiwalowi towarzyszy tradycyjnie Wystawa Rolnicza AGROWilkowice.

Organizatorami festiwalu są: gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” z Lipna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.