Piknik militarny w Rydzynie

IX Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie tradycyjnie cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko powiatu leszczyńskiego. Organizacja tej interesującej imprezy została  dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Piknik militarny w Rydzynie to największe tego typu wydarzenie w regionie leszczyńskim. Jak zwykle największe zainteresowanie wzbudzały inscenizacje przygotowane przez rekonstruktorów, w tym roku o tematyce związanej z I wojną światową. Uczestniczyli w nich pasjonaci historii z Poznańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Warta, Grupy Garnizon Bydgoszcz, Towarzystwa Historycznego w Kcyni oraz Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.

Sporą atrakcją były pokazy sprzętu wojskowego oraz wystawa makiet wykonanych przez Klub Modelarski „Jaźwiec" Związku Skautowego „Iskra" Poznań. W oficjalnym otwarciu Pikniku Militarnego uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. F.Wybieralski elka.pl

Facebook Powiat 1