Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach

W Wilkowicach odbyła się największa impreza w powiecie leszczyńskim -  XIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Impreza była połączona z wystawą nowoczesnego sprzętu rolniczego AgroWilkowice.

Do XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych zgłoszono 260 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym 210 ciągników, 2 kombajny i 15 silników stacjonarnych. W otwarciu imprezy uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Najciekawszym punktem festiwalu był korowód starych ciągników na głównej ulicy Wilkowic. Przez dwa dni, oprócz podziwiania maszyn na placu, widzowie uczestniczyli w licznych pokazach oraz wyścigach traktorów.

Organizacja festiwalu została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 2