Polscy żużlowcy drużynowymi mistrzami Europy

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera, obecnie żużlowiec Motoru Lublin, został w barwach Polski Drużynowym Mistrzem Europy do lat 23.

W rozegranych w łotewskim Daugavpils Drużynowych Mistrzostwach Europy na żużlu (po raz pierwszy w formule do 23 lat) Polacy zdobyli złoty medal. W zwycięskiej drużynie, oprócz Jakuba Miśkowiaka, Wiktora Lamparta, Bartosza Smektały i Gleba Czugunowa ,wystąpił mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Dominik Kubera.

To kolejny międzynarodowy sukces w bogatej karierze wychowanka Fogo Unii Leszno. Ma na swym koncie m.in. trzy złote medale drużynowych mistrzostw świata juniorów (2017, 2019, 2020), cztery  złote medale drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2016, 2017, 2019, 2020) srebrny w tych rozgrywkach (2018), dwa medale indywidualnych mistrzostw świata juniorów: srebrny (2020) oraz brązowy (2019) i złoty medal indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (2018).