Plakat obrazujący tekst

Powiat leszczyński znalazł się na dziewiątym miejscu w kraju pod względem najniższego bezrobocia. W lipcu br. stopa bezrobocia wynosiła 2,5 proc.

Portal Tuwartomieszkać.pl przedstawił zestawienie rejestrowanego bezrobocia, oparte o dane Głównego Urzędu Statystycznego. Na 380 powiatów i miast na prawach powiatu powiat leszczyński zajmuje  dziewiąte miejsce w kraju. W lipcu br. stopa bezrobocia wynosiła 2,5 proc. i była niższa o 0,9 p.p. niż rok wcześniej.

Wielkopolska znajduje się na pierwszym miejscu wśród województw,  średnia stopa bezrobocia to 3,5 proc., podczas gdy średnia krajowa to 5,8 proc.