Wicestarosta Maciej Wiśniewski wręcza upominki powiatowe Wiktorii Miturze

Wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski spotkał się z mieszkanką powiatu Wiktorią Miturą, tegoroczną mistrzynią Polski w akrobatyce powietrznej.

Wiktoria Mitura ma 16 lat, jest mieszkanką Święciechowy i wychowanką spokrewnionej rodziny zastępczej. Akrobatykę powietrzną na szarfie i kole w  leszczyńskiej szkole Aerial Circus School Flying Flower pod okiem Mariny Laikiny trenuje od 2018  r. Gimnastyka powietrzna to wyjątkowa dyscyplina sportowa. Łączy w sobie kilka dziedzin takich jak: gimnastyka, akrobatyka, taniec i gra aktorska.

Wiktoria na swoim koncie już wiele sukcesów,  m.in. w 2019 r. zdobyła brązowy medal na mistrzostwach International Air Athletics Cup w Warszawie, zdobyła też złoty medal w Turnieju Aerial Circus School Flying Flower 2020. W 2021 r. została mistrzynią Polski  Aerial Hoop Artistic IPSF.

Z młodą mistrzynią Wiktorią Miturą i jej babcią Danutą Budzińską spotkał się wicestarosta Maciej Wiśniewski, który przekazał list gratulacyjny i upominki. W spotkaniu uczestniczyli także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie: kierownik Mateusz Juśkiewicz, zastępca kierownika Renata Maciejczyk i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej Ewa Mendyka - Nitecka.

Jeden z występów Wiktorii Mitury

Facebook Powiat 2