Kwalifikacja wojskowa mieszkańców powiatu leszczyńskiego

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Objętych nią zostanie ponad 600 osób.

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego odbędzie się w dniach 1-29 września br. w Lesznie, w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej przy ul. Królowej Jadwigi 10. Kwalifikację prowadzi Powiatowa Komisja Lekarska w Lesznie.

W ub.r. z powodu pandemii kwalifikacja wojskowa została przerwana po czterech dniach jej trwania z planowanych dni 14. Dlatego w 2021 r. stanie do niej znacznie więcej osób: 608 mężczyzn i 11 kobiet. 368 osób będzie z podstawowego rocznika 2002 oraz 240 z roczników starszych, głównie z rocznika 2001.