Prace melioracyjne

Dzięki dofinansowaniu z budżetu powiatu leszczyńskiego 20 spółek wodnych wykona w tym roku prace związane z bieżącym utrzymaniem urządzeń wodnych.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera działalność Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie, zrzeszającego 25 spółek wodnych z terenu powiatu. W 2019 r. z budżetu samorządu przekazano 100 tys. zł na zakup koparko – ładowarki, a w ub.r. – 60 tys. zł na dofinansowanie bieżącego utrzymania urządzeń wodnych.

W 2021 r. Rada Powiatu Leszczyńskiego uchwaliła przekazanie 80 tys. zł na ten cel. Dotacje otrzymało  20 spółek wodnych, które swoją działalnością obejmują łącznie ponad 23 tys. ha. Zakres wykonywanych prac konserwacyjnych rowów melioracyjnych to m.in. odmulanie, pogłębianie, wykaszanie, odkrzaczanie i plantowanie skarp.