Plakat obrazujący tekst

Leszczyńska policja ogłosiła konkurs plastyczny „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. Tradycyjnie odbywa się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a główną nagrodą będzie rower.

Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3, w dowolnej formie i technice. Z każdej placówki wybrane zostaną maksymalnie trzy prace, które potem oceniać będzie komisja złożona z przedstawicieli: Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, Starostwa Powiatowego w Lesznie, redakcji Gazety ABC, patrona medialnego konkursu i plastyka. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, bo nagrodą główną jest rower i kask, a za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca - kaski.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze. W każdej ze szkół w powiecie leszczyńskim dzielnicowi przeprowadzą pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze, przypomną podstawowe przepisy i znaki drogowe oraz omówią wymagane wyposażenie roweru. Policjanci zachęcać tez będą młodych rowerzystów do stosowania elementów ochronnych oraz odblaskowych. Każdy z uczniów otrzyma ufundowana przez samorząd mapkę ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim.

Prace konkursowe można składać w szkołach do 15 października br.