Oficjalne zakończenie przebudowy drogi wojewódzkiej przez gminę Wijewo

Oficjalnie zakończona została przebudowa drogi wojewódzkiej nr 305 przebiegającej przez gminę Wijewo w powiecie leszczyńskim. Inwestycja kosztowała ponad 25 mln zł i została dofinansowana z budżetu Unii Europejskiej.

To był kolejny etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 305 ze Wschowy do Wolsztyna (wcześniej wykonano prace w gminach Przemęt i Wolsztyn). Przetarg na przebudowę ośmiokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej od granicy z powiatem wschowskim (od strony Lginia) przez Radomyśl i Wijewo do granicy z powiatem wolsztyńskim (w kierunku Wielenia) za 25,1 mln zł (z czego ponad 20 mln zł to dotacja z budżetu Unii Europejskiej) wygrała spółka Colas Polska z Palędzia.

W ramach tej inwestycji przebudowano skrzyżowania i zjazdy, zbudowano ścieżkę rowerową z dopuszczonym ruchem pieszych w terenie zabudowanym, zatoki autobusowe, przepusty i kanalizację deszczową. W dwóch miejscach w Wijewie rozbudowana droga wojewódzka uzyskała połączenie z przebudowanymi w 2018 r. drogami powiatu leszczyńskiego: w kierunku Włoszakowic i w kierunku Brenna.

Facebook Powiat 2