Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przekaże bezpłatnie gminie Włoszakowice nieruchomość położoną w Boszkowie przy Jeziorze Dominickim. Samorząd zobowiązał się do uporządkowania i zagospodarowania działki przylegającej do plaży gminnej. Dziś w tej sprawie podpisano w starostwie porozumienie.

To będzie druga nieruchomość w Boszkowie, która w ramach porozumienia reprezentującego skarb państwa starosty Jarosława Wawrzyniaka z wójtem Włoszakowic Stanisławem Waligórą trafi do samorządu. W kwietniu br. gmina stała się właścicielem półtorahektarowej nieruchomości, tzw. plaży Pudełkowo.

Tym razem gmina bezpłatnie przejmie nieruchomość o powierzchni prawie 0,6 ha w rejonie ul. Dworcowej w Boszkowie, z dostępem do Jeziora Dominickiego.

- Nieruchomość przylega do tzw. plaży gminnej we Włoszakowicach, która po podpisaniu aktu notarialnego przekazania darowizny zostanie poszerzona, dzięki czemu będzie mogło z niej korzystać więcej plażowiczów. Do przyszłego sezonu letniego uprzątniemy i zagospodarujemy teren, nawieziemy piasku, ustawimy kosze na śmieci i ławki, będziemy plażę systematycznie sprzątać – deklaruje wójt Włoszakowic Stanisław Waligóra.

Starosta leszczyński w imieniu skarbu państwa zarządza terenami wokół Jeziora Dominickiego. Przekazywanie gruntów gminie to zdaniem Jarosława Wawrzyniaka najkorzystniejsze rozwiązanie właściwego zagospodarowania nieruchomości na potrzeby mieszkańców i turystów.

- Powiat nie powinien zajmować się działalnością turystyczno – rekreacyjną, właściwsza do tego jest gmina. Dziś działka przy jeziorze to chaszcze i nieużytki, ale wójt Włoszakowic zapowiedział jej uporządkowanie. Biorąc za przykład zagospodarowanie przez gminę plaży Pudełkowo jestem pewien, że do tego dojdzie – tłumaczy starosta Jarosław Wawrzyniak.