Przebudowa obiektów SOSW Rydzyna

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie zakończony został czwarty etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Czwarty rok z rzędu w SOSW Rydzyna wykonano roboty przystosowujące zabytkowe budynki szkolne, będące dawnymi oficynami zamku w Rydzynie, do nowych przepisów przeciwpożarowych. W latach 2018-2020 z budżetu powiatu leszczyńskiego wydano na ten cel już ok. 1,8 mln zł.

W tym roku spółka Kosmala Electric z Leszna zbudowała i zmodernizowała instalacje zewnętrzne i wewnętrzne wodociągowe i elektryczne przebudowała w dwóch budynkach SOSW Rydzyna. Zakres prac obejmował m.in. wydzielenie pożarowo klatek schodowych, wymianę sufitów, modernizację łącz kablowych, wykonanie okablowania instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego oraz montaż nowych opraw oświetleniowych, montaż hydrantów wewnętrznych, wewnętrznych i zewnętrznych drzwi przeciwpożarowych oraz wymianę istniejącej centrali oddymiania.

Prace o wartości 1.115.598 zł sfinansowane zostały z budżetu powiatu leszczyńskiego.