Linia kolejowa Gostyń - Kąkolewo

W ramach prac nad studium planistyczno – prognostycznym dla  rewitalizacji linii kolejowej Gostyń – Kąkolewo 4 października br. o godz. 16:30 odbędą się konsultacje społeczne w formie online.

Do rządowego programu Kolej+ samorząd województwa wielkopolskiego zgłosił pięć projektów, wśród nich  rewitalizację linii kolejowej nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo. Wszystkie uzyskały akceptację organizatora naboru, czyli spółki PKP Polskie Linie Kolejowe i zostały zakwalifikowane do drugiego etapu programu. W jego ramach województwo wielkopolskie zobowiązane jest do opracowania studium planistyczno – prognostycznego dla każdego z nich.

Dla odcinka Gostyń – Kąkolewo studium opracowuje spółka BBF z Poznania. W kosztach opracowania partycypują samorządy lokalne, w tym powiat leszczyński.

W ramach prac nad studium zaplanowano spotkanie informacyjne z mieszkańcami powiatów gostyńskiego i leszczyńskiego oraz Leszna. Celem spotkania informacyjnego jest zebranie opinii, uwag oraz sugestii od mieszkańców dotyczących proponowanego trasowania połączenia kolejowego nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo.

Konsultacje w formie online  odbędą się 4 października br. o godz. 16.30. Aby wziąć w nich udział wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 1 października br. Link do telekonferencji zostanie przesłany zainteresowanym osobom  wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.