Geomapa powiatu leszczyńskiego

W 2022 r. zakończone zostanie tworzenie numerycznej mapy zasadniczej dla całego obszaru powiatu leszczyńskiego, tj. dla 96 obrębów ewidencyjnych. Starostwo zleciło utworzenie cyfrowych baz danych dla kolejnych 14 obrębów – w gminach Święciechowa i Włoszakowice.

Powiat leszczyński już dziś należy do czołówki wielkopolskich samorządów w zakresie zaawansowania cyfryzacji zasobów geodezyjnych. Od 2012 r. trwa informatyzacja zasobu w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lesznie. Dotychczas w pełni wykonano modernizacje ewidencji gruntów i budynków dla trzech gmin: Krzemieniewo, Osieczna i Lipno, w części obrębów w gminie Święciechowa, a w kwietniu 2022 r. w całości będzie gotowa modernizacja dla gminy Rydzyna.

W rozstrzygniętym niedawno przetargu zlecone zostało utworzenie baz danych obiektów topograficznych (BDOT500) oraz geodezyjnej ewidencji uzbrojenia terenu (GESUT) dla kolejnych 14 obrębów ewidencyjnych w powiecie. W wyniku tej pracy zostanie utworzona numeryczna mapa zasadnicza dla obrębów Długie Nowe, Długie Stare, Gołanice, Krzycko Małe, Lasocice, Niechłód, Piotrowice, Trzebiny w gminie Święciechowa oraz Boguszyn, Bukówiec Górny, Jezierzyce Kościelne, Krzycko Wielkie, Sądzia, Zbarzewo w gminie Włoszakowice.

Koszt prac geodezyjnych wykonywanych przez spółkę Igeka z Nowego Sącza do 10 grudnia br. wynosi 488 tys. zł.