Amatorskie zawody w powożeniu w Wilkowicach

W Wilkowicach odbyły się amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi. Impreza odbyła się m.in. pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka i została dofinansowana z budżetu powiatu.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej zorganizowało zawody po raz pierwszy. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie w kompleksie parkowo-sportowym w Wilkowicach pojawiło się ponad 30 załóg. Każda z nich miała do pokonania 30 przeszkód rozstawionych na murawie oraz w części parkowej.

Zawody rozegrano w czterech kategoriach: kuce, kuce pary, duże konie, duże konie pary - w rozstawie osi od 125 do 200 cm. W najliczniej obsadzonej kategorii zaprzęgów z parą koni zwyciężył Marcin Jęśkowiak z Brenna.

fot. facebook Wilkowice