Łukasz Wasilewski z klubu WSH Equifirst Przybyszewo.

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncerty After Time Project i Szymona Gądy to tylko niektóre atrakcje Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na piątek 24 września br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Lesznie organizuje Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Impreza rozpocznie się 24 września br. o godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

W ramach zawodów konnych w Boszkowie w skokach przez przeszkody rozegrane zostaną dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, a drugi to konkurs bingo - Memoriał im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza.

W zawodach udział weźmie ok. 20 zawodników, wśród których pojawi się kilku znakomitych jeźdźców. Swój udział zdeklarowali m.in.:

Łukasz Wasilewski - lider klubu WSH Equifirst Przybyszewo. Zawodnik biorący udział w  konkursach Pucharu Narodów. Ma też na swoim koncie wiele udanych występów w indywidualnych konkursach Grand Prix oraz w konkursach zaliczanych do światowego rankingu.

Weronika Kosińska – reprezentantka KJ Tradycja Siedlnica, złota medalistka Mistrzostw Polski w kategorii Dzieci II w 2018 r. Weronika, która jest juniorką, odnosi także duże sukcesy w konkursach Grand Prix startując na równi ze starszymi oraz bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Dominika Gardas – reprezentantka JKS FER Więckowice – uczestniczka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski na kucach i dużych koniach. Zawodniczka biorąca udział w krajowych zawodach rangi ogólnopolskiej.

Michał Jóskowiak - reprezentant KJ Tradycja Siedlnica, uczestnik wielu imprez jeździecki rangi ogólnopolskiej, uczestniczył także w Mistrzostwach Polski młodych koni.

Nagrodami w konkursach będą puchary oraz nagrody pieniężne.