Narodowe Czytanie we Włoszakowicach

Pełniąca funkcję biblioteki powiatowej Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach zorganizowała we Włoszakowicach drugą odsłonę Narodowego Czytania.

W Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach odbyła się włoszakowicka odsłona Narodowego Czytania 2021, czyli ogólnopolskiego wydarzenia objętego honorowym patronatem pary prezydenckiej.

W tym roku bohaterem Narodowego Czytania był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. W role bohaterów sztuki wcielili się zaproszeni goście:  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach Ewelina Skopińska (lokatorka), dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach Paweł Borowiec (Zbyszek), zastępca naczelnika Wydziału Organizacyjnego, Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lesznie Izabela Nowak (pani Dulska), miejscowe bibliotekarki Bożena Marcinkowska (pani Dulska) i Natalia Malanowska (Hanka), pracownik GOK Włoszakowice Amadeusz Apolinarski (Zbyszek) oraz członkowie włoszakowickiej grupy literacko-teatralnej „Tajemnica słowa” – Maria Smolarek (pani Dulska i Juliasiewiczowa), Agnieszka Nowicka (Hesia) i Blanka Mierzyńska (Mela).

Spotkanie z literaturą uświetnił występ Katarzyny Józefczak (śpiew) i Mariusza Kowalczyka (fortepian), którzy wykonali dwa utwory szerzej nieznanego, pochodzącego z Włoszakowic kompozytora Mariana Skorupińskiego (syna Stefana Skorupińskiego) – „Czy to jest szczęście” i „Gdzie jest szczęście”.

fot. A.Apolinarski wloszakowice.pl