Warsztaty ekologiczne dla dzieci

Zawody konne w skokach przez przeszkody, pokaz sprzętu wojskowego, warsztaty ekologiczne dla dzieci, koncerty After Time Project i Szymona Gądy to tylko niektóre atrakcje Dnia Powiatu Leszczyńskiego, zaplanowanego na piątek 24 września br. od godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Lesznie organizuje Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Impreza rozpocznie się 24 września br. o godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Dla najmłodszych mieszkańców przygotowaliśmy warsztaty ekologiczne, prowadzone przez znaną  regionie firmę Ekosfera, która na co dzień realizuje zajęcia w szkołach, podczas półkolonii i innych zajęć edukacyjnych.  Dzieci będą m.in. malować torby ekologiczne, wykonywać breloczki z korka, a także inne czynności związane z promocją ochrony środowiska.

W programie Dnia Powiatu znajduje się także spotkanie z Ewą Rosolską vel Martą Osą, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Pisarka zaprezentuje swe serie wydawnicze: „Bajeczki babeczki”, „Tajemnicę starego witraża”, „Pułapki czasu” oraz powieści dla dorosłych. Spotkanie w Boszkowie będzie doskonałą okazją do indywidualnych rozmów z autorką, a także do zakupu książek wraz z dedykacją autorki.