W Tworzanicach w gminie Rydzyna oddano do użytku stumetrowy odcinek chodnika przy drodze powiatowej. Samorząd powiatu leszczyńskiego od kilku lat systematycznie zleca budowę kolejnych jego fragmentów.

W tym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił budowę stumetrowego odcinka chodnika o szerokości półtora metra. Prace za ok. 46 tys. zł wykonała firma Willer-Bud z Nowej Wsi.

Samorząd powiatowy systematycznie od lat poprawia standard życia mieszkańców Tworzanic. Zakres prac zależy od możliwości budżetowych samorządu. W tym roku zbudowano jeden z ostatnich odcinków chodnika w kierunku Robczyska. Do zakończenia tego etapu prac pozostało wykonanie jeszcze około dwustu metrów chodnika.