Przebudowa drogi powiatowej do Grodziska

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna układać będzie w dniach 24-25 września br. warstwę ścieralną nawierzchni bitumicznej na 1,2 km drogi powiatowej od Grodziska w gminie Osieczna do skrzyżowania z drogą powiatową Łoniewo – Dobramyśl. W tym czasie droga ta będzie zamknięta dla ruchu.

Ułożenie warstwy ścieralnej asfaltu zakończy kompleksową przebudowę tego odcinka drogi powiatowej. W ub.r. gmina Osieczna zbudowała tam ścieżkę rowerową. To była część robót składających się na dofinansowany z budżetu Unii Europejskiej projekt, w ramach którego powstało przy drogach powiatowych w gminie Osieczna łącznie 10,7 km ścieżek. Samorząd powiatowy przekazał na ten cel ok. 565 tys. zł.

W tym roku brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzyła z pięciu do sześciu metrów drogę od Grodziska do skrzyżowania z drogą Łoniewo – Dobramyśl. Ostatnim etap kompleksowej przebudowy to ułożenie na wyremontowanej drodze warstwy ścieralnej asfaltu.

Wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna wykonuje frezowanie starej nawierzchni jezdni. W dniach 24-25 września br. układana tam będzie warstwa ścieralna asfaltu. W tych dniach droga będzie zamknięta dla ruchu.

Kompleksowa przebudowa drogi do Grodziska (poszerzenie jezdni oraz nowy asfalt) kosztować będzie ok. 500 tys. zł i zostanie dofinansowana kwotą 220 tys. zł przez gminę Osieczna.

Facebook Powiat 2