Uroczystość nadania imienia Branżowej Szkole I Stopnia we Włoszakowicach

Branżowa Szkoła I Stopnia we Włoszakowicach otrzymała imię Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. W uroczystości nadania imienia uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczystość odbyła się z pełną wojskową oprawą. Po mszy polowej na boisku szkolnym odbył się  apel z udziałem kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego i wojskowej orkiestry. Głównym gościem uroczystości był gen. Jarosław Mika, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Na ścianie Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zawieszona została tablica z jej imieniem, a na budynku przy Rondzie Jana Pawła II odsłonięty został okolicznościowy mural.

W trakcie uroczystości wystąpiły włoszakowickie mażoretki i grupa rekonstrukcyjna, zorganizowano także piknik militarny, w ramach którego m.in. nad Włoszakowicami przeleciały myśliwce F-16.

Fot. L.Matuszewska leszno24.pl

Facebook Powiat 2