Oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Strzyżewice - Henrykowo

Oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej między Strzyżewicami a Henrykowem w gminie Święciechowa.

Zakres prac zleconych przez Zarząd Dróg Powiatowych prac Przedsiębiorstwu Dróg i Ulic w Lesznie obejmował przebudowę ok. 1,3 km drogi między Strzyżewicami a Henrykowem. Na przebudowanym odcinku ułożono dwie warstwy asfaltu, a pobocza utwardzono destruktem asfaltowym.

Koszt wykonanych prac to 736 tys. zł. Inwestycja została w całości sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. poseł Jan Dziedziczak, władze powiatu leszczyńskiego z przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem i starostą Jarosławem Wawrzyniakiem na czele, władze gminy Święciechowa z przewodniczącym Rady Gminy Święciechowa Jerzym Machowiakiem i wójtem Markiem Lorychem na czele, sołtysi, pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie i przedstawiciele wykonawcy przebudowy.

Facebook Powiat 2