Oficjalne zakończenie przebudowy drogi powiatowej Górka Duchowna - Targowisko

Przebudowa drogi powiatowej z Górki Duchownej do Targowiska w gminie Lipno została oficjalnie zakończona.

Zakres inwestycji obejmował przebudowę łącznie ok. 1,9 km drogi. Na odcinku 1,1 km droga została przebudowana i uzyskała nową nawierzchnię asfaltową, a na odcinku 770 mb – do stacji kolejowej Górka Duchowna - powstał ciągu pieszy. Pobocza drogi zostały utwardzone kruszywem.

Inwestycja kosztowała 1.588.820 zł, z czego 964.986 zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ponad 376.834 zł pochodziło z budżetu powiatu, a 247.000 zł przekazała gmina Lipno.

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. poseł Jan Dziedziczak, władze powiatu leszczyńskiego z przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem i starostą Jarosławem Wawrzyniakiem na czele, władze gminy Lipno z przewodniczącym Rady Gminy Lipno Bartoszem Ziębą i wójtem Łukaszem Litką na czele, sołtysi, ks. Przemysław Wilk, proboszcz parafii  Matki Boskiej Pocieszenia i św. Michała Archanioła w Górce Duchownej, pracownicy Starostwa Powiatowego w Lesznie i przedstawiciele wykonawcy przebudowy.

Facebook Powiat 2