Finał Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą w Rydzynie

W Rydzynie odbył się czwarty i zarazem ostatni etap Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą organizowany przez UKS Dąb Leszno.

Zawody w formie czterech startów rozpoczęły się w czerwcu od sprintu we Włoszakowicach, następnie odbyły się dwa etapy leśne w Bojanicach i Grodzisku, a zakończyły sprintem parkowo-miejskim w Rydzynie.

Wydarzenie miało charakter rekreacyjno-sportowy i oprócz tras dla zaawansowanych biegaczy na orientację, ważnym elementem zawodów był bieg rodzinny – kategoria dla początkujących i dzieci z opiekunami. Ostatni etap był także najbardziej liczny, co sprawia, że w regionie mamy coraz więcej zwolenników biegu na orientację.

Bieg na orientację to wspaniała rozrywka dla całych rodzin i to właśnie trasa rodzinna była jedną z najliczniejszych kategorii podczas zawodów. Dzieci pod opieką osób dorosłych wyruszały na przygodę z mapą i kompasem.

Organizacja Pucharu Powiatu Leszczyńskiego w biegu z mapą została dofinansowana z budżetu samorządu powiatowego. W dekoracji zwycięzców biegu w Rydzynie uczestniczył wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Facebook Powiat 2

Zdobywcy Pucharu Powiatu Leszczyńskiego:

K10 – Lena Urbaniak

M10 – Kamil Sfora