Dzień Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie

Za nami Dzień Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie. Na kilkugodzinną imprezę zorganizowaną w Ośrodku Jeździeckim Kalumet złożyło się wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Lesznie znów zaproponowało mieszkańcom powiatu leszczyńskiego oraz gościom z innych miast i powiatów spędzenie wolnego czasu w plenerze, w letniej stolicy powiatu.

Na zaproszenie starosty Jarosława Wawrzyniaka gośćmi specjalnymi Dnia Powiatu byli poseł Jan Dziedziczak oraz trzej generałowie: Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, Piotr Trytek, dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz Richard Neely, dowódca Gwardii Narodowej stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych, który z grupą amerykańskich żołnierzy gościł w powiecie leszczyńskim.

W ośrodku jeździeckim nie mogło oczywiście zabraknąć jeźdźców i koni. W zawodach konnych  uczestniczyło 19 zawodników. Oba konkursy w ramach Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza w skokach przez przeszkody wygrał Łukasz Wasilewski z WSH Equifirst Przybyszewo na koniu Krekwakwou. W konkursie o wzrastającym stopniu trudności z jokerem o Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka drugie miejsce zajęła Dominika Gardas z KJ FER Więckowice na koniu Zatoki, a trzecie – Paweł Chudziak z WTH Hermanów na koniu Rotarianin. Natomiast w konkursie bingo drugi był  Michał Jóskowiak  z KJ Tradycja Siedlnica na koniu Wenecja, a trzecia Dominika Gardas z KJ FER Więckowice na koniu Zatoki.

Publiczności zaprezentowała się także grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów, działająca przy PPHU John, prowadzona przez Łukasza Hałupkę z Grotnik. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej zaprezentowała m.in. czołg Leopard, samobieżną armatohaubicę Dana i kołowy transporter opancerzony Rosomak, był też sprzęt będący na wyposażeniu 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczym i 125 batalionu lekkiej piechoty.

Dużą popularnością cieszyły się warsztaty ekologiczne dla dzieci, a Ewa Rosolska vel Marta Osa, autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych, promowała swoje dzieła literackie. Dzień Powiatu zakończyły koncerty zespołów After Time Project i Szymona Gądy.

Facebook Powiat 2