Starosta Jarosław Wawrzyniak podpisuje akt erekcyjny hali widowiskowo - sportowej w Wilkowicach

W Wilkowicach w gminie Lipno uroczyście wmurowano akt erekcyjny budowanej tam hali widowiskowo - sportowej. Wśród podpisujących akt był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Zgodnie z umową z gminą Lipno spółka Adamietz do czerwca 2023 r. zbuduje halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Oprócz pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, futsalu, koszykówki i siatkówki powstanie tam m. in. siłownia i pomieszczenie do uprawiania fitnessu. Na trybunach będzie mogło zasiąść 280 osób.

Koszt inwestycji to 9,8 mln zł, z czego 3,9 mln zł pochodzi z rządowego programu ,,Sportowa Polska”, 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych, a 60 tys. zł z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Akt erekcyjny podpisało kilkanaście osób uczestniczących w uroczystości, m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak.

fot. L.Matuszewska leszno24.pl

Facebook Powiat 1