Plakat obrazujący tekst

Po zakończeniu remontu pomieszczeń w Rydzynie znów nieodpłatna pomoc prawna w formie stacjonarnej odbywa się we wszystkich siedmiu gminach powiatu leszczyńskiego.

Po ustaniu zagrożenia epidemicznego związanego z pandemią koronawirusa od 1 lipca br. wznowione zostało udzielanie porad prawnych w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej organizowanych przez powiat leszczyński w formie stacjonarnej.

W sześciu gminach porady były udzielane podczas rozmowy z prawnikiem w puntach nieodpłatnej pomocy prawnej. Jedynym wyjątkiem była Rydzyna, gdzie w związku z remontem pomieszczeń siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego punkt był czasowo zamknięty.

Remont pomieszczeń już się zakończył i we wszystkich siedmiu gminach nieodpłatna pomoc prawna odbywa się stacjonarnie.

W celu uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy skontaktować się ze Starostwem Powiatowym w Lesznie:

-  telefonicznie - 65 529 68 01 - w poniedziałki w godz. 8:00 - 16:00 oraz od wtorku  do piątku w godz. 7:00 - 15:00 ;

- za pośrednictwem skrzynki e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

- przez stronę www:   https://np.ms.gov.pl

Harmonogram dyżurów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim

Krzemieniewo, budynek Urzędu Gminy

środa - godz. 8.00-12.00