Powiatowa Komisja Lekarska w Lesznie

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Przed komisja lekarską stanęły 583 osoby.

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego kwalifikacja wojskowa dla mieszkańców powiatu leszczyńskiego odbyła się w dniach 1-29 września br. w Lesznie, w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistycznej. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiły się 583 osoby, w tym 13 kobiet. Kategorię zdrowia A otrzymało 505 osób, B - 5 osób, D - 62 osoby, E - 11 osób.

Do kwalifikacji wojskowej stawiły się roczniki: 2002 - jako rocznik podstawowy oraz osoby z 2001 roku, które ze względu na pandemię i zakończenie pracy komisji lekarskiej, nie mogły stawić się w ubiegłym roku. Przed komisję wezwano również osoby, które zostały odroczone w latach wcześniejszych lub uzyskały kat. B.