Przekazanie kluczyków do nowej karetki kupionej przez powiat leszczyński dla WSZ w Lesznie

Powiat leszczyński przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie zakupioną za 415 tys. zł karetkę pogotowia. Stało się to dokładnie 90 lat po otrzymaniu przez pogotowie ratunkowe w Lesznie pierwszego samochodu sanitarnego.

Powiat leszczyński od wielu lat wspiera finansowo działalność Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, przekazując zakupiony dla lecznicy sprzęt, bądź środki na jego zakup. W latach 2007 – 2020 samorząd powiatowy przekazał leszczyńskiej lecznicy na jej rozwój łącznie ponad 1 mln zł.

W tym roku kwota wsparcia dla lecznicy była najwyższa w historii powiatu. Rada Powiatu Leszczyńskiego uchwaliła przeznaczenie 415 tys. zł na zakup nowej karetki pogotowia dla WSZ w Lesznie. Ponadto siedem gmin powiatu leszczyńskiego zdecydowało o sfinansowaniu za ok. 200 tys. zł zakupu wyposażenia ambulansu w potrzebny sprzęt i aparaturę.

Podczas posiedzenia Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak przekazał dyrektorowi Tomaszowi Karmińskiego kluczyki do nowego  ambulansu marki Volkswagen.

Przekazania karetki odbyło się w 90-tą rocznicę poświęcenia pierwszego pojazdu sanitarnego Ursus dla Polskiego Czerwonego Krzyża, który zajmował się prowadzeniem pogotowia ratunkowego w Lesznie i powiecie leszczyńskim.