Gala Inwestorów Samorządowych w Katowicach

Powiat leszczyński zajął piąte miejsce wśród 314 powiatów w rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota „Liderzy inwestycji”. W poprzednich dwóch latach był krajowym liderem inwestycji.

Ocena specjalistów rankingu uwzględniała wydatki majątkowe w trzech ostatnich latach, czyli w 2018, 2019 i 2020. W 2018 r. powiat leszczyński wydał na inwestycje 61 proc. swego budżetu, w 2019 r. - 45 proc., a w 2020 r. – 25,84 proc. Dzięki licznym dotacjom z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa – mimo najniższych dochodów w Wielkopolsce - powiat leszczyński od wielu lat należy do najbardziej proinwestycyjnych samorządów wszystkich szczebli w kraju. W latach 2018-2020  wydał na inwestycje 520,02 zł na mieszkańca. Warto podkreślić, że powiat od 2014 r. nie ma ani złotówki zadłużenia.

Podczas Gali Inwestorów Samorządowych w Katowicach starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i skarbnik Marcin Wydmuch odebrali wyróżnienie dla powiatu leszczyńskiego za piąte miejsce wśród najbardziej proinwestycyjnych powiatów w kraju.