Właściciele spółki Werner Kenkel odbierają wyróżnienie Firma Rodzinna Roku

Spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego otrzymał tytuł Firma Rodzinna Roku, jako kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej. To największa firma w powiecie leszczyńskim.

Spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego to znany w kraju producent tektury falistej i opakowań kartonowych. W trzech zakładach - w Krzycku Wielkim, Włoszakowicach i Bochni – zatrudnia ok. 1800 osób. Łączna powierzchnia produkcyjna hal to 100 tys. m2, rocznie przedsiębiorstwo produkuje 440 mln m2 tektury, a z niej 3 mln opakowań dziennie.

Instytut Biznesu Rodzinnego z Poznania przyznał spółce Werner Kenkel tytuł Firmy Rodzinnej Roku. Podczas Międzynarodowego kongresu biznesu rodzinnego w Poznaniu wyróżnienie odebrali właściciele firmy Adam Kenkel i Damian Kenkel.

Firma stale rozwija się i inwestuje, znana jest także m.in. ze wspierania wielu inicjatyw społecznych, m.in. dofinansowywaniu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy we Włoszakowicach, czy działalności Fundacji „Jesteśmy – Więc Pomagamy”, sponsoringu kultury i sportu. Spółka Werner Kenkel dofinansowała także przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym i Krzycku Wielkim.

Facebook Powiat 2