Dyrektor WSZ w Lesznie Tomasz Karmiński i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji spraw społecznych Rady Powiatu Leszczyńskiego. Radnym zaprezentowano nowy ambulans zakupiony z pieniędzy z budżetu samorządu.

Zakup karetki pogotowia za 415 tys. zł to najwyższa w historii powiatu kwota wsparcia dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Dodatkowo siedem gmin powiatu leszczyńskiego sfinansowało za ok. 200 tys. zł zakup wyposażenia ambulansu w potrzebny sprzęt i aparaturę.

Karetka marki Volkswagen jeszcze w październiku br. zostanie włączona do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jej miejscem postojowym będzie podstacja pogotowia ratunkowego we Włoszakowicach.

Podczas wyjazdowego posiedzenia komisji spraw społecznych dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie Tomasz Karmiński podziękował radnym i zarządowi powiatu leszczyńskiego za kolejne wsparcie dla lecznicy. Nowy ambulans zastąpi starszą karetkę, która z kolei będzie dalej wykorzystywana w transporcie medycznym.

Facebook Powiat 2