Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

35. Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym

Ponad 650 zawodników wystartowało w 35. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Organizację największej imprezy biegowej w regionie leszczyńskim tradycyjnie wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Organizatorem Biegu Sokoła jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Bukówca Górnego. Startują w nim nie tylko biegacze z regionu leszczyńskiego, ale także z wielu bardziej odległych miast i miejscowości.

W ramach Biegu Sokoła dystansów do pokonania było kilka: 1 i 2 km dla dzieci i młodzieży, 5 km i bieg główny, czyli 15 km. Wygrał go Adam Marysiak z MKS Astra Nowa Sól w czasie 49:30. W klasyfikacji generalnej kobiet najszybsza była Katsiaryna Ptashuk, Białorusinka mieszkająca w Lesznie z czasem 57: 38. Mistrzem Polski Lekarzy natomiast został Robert Niewiedziała z Warszawy, który ukończył bieg z czasem 56:54.

Bieg Sokoła tradycyjnie został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego, a starosta Jarosław Wawrzyniak był wśród osób nagradzających zwycięzców w poszczególnych kategoriach.