II Różowy Marszobieg bo Życie Cudem Jest w Karczmie Borowej

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka" zorganizowało II Różowy Marszobieg bo Życie Cudem Jest. Impreza została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Ponad stu mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w II Różowym Marszobieg bo Życie Cudem Jest na Polanie Trzech Dębów w Karczmie Borowej. Każdy z uczestników przed jego rozpoczęciem otrzymał różową bandamkę - symbol tegorocznego marszu i miał za zadanie przebiec, przejść z kijkami lub bez dystans 5 km. Po zakończeniu uczestnicy otrzymali dyplomy i uczestniczyli w losowaniu nagród.

Głównym celem zorganizowanego marszobiegu była profilaktyka przeciwnowotworowa, a informacje na ten temat przekazała prezes LSR „Amazonka" Mieczysława von Ossowska. Uczestnicy otrzymali też broszurę na temat samobadania piersi.

W marszobiegu uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski, a jego organizacja została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Fot. F.Wybieralski elka.pl

Facebook Powiat 1