Plakat obrazujący tekst

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty ze Wschowy zaprasza na interesujące spotkania z podróżnikiem, które odbędą się w Garzynie i Bukówcu Górnym. Zostały one dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

20 października br. o godz. 18:00 w Gminnym Centrum Folkloru w Bukówcu Górnym oraz 22 października br. o godz. 18:00 w Domu Kultury w Garzynie odbędzie się spotkanie z Marcinem Korzonkiem „Himalaje, czyli rowerem przez najwyższe przełęcze świata.

Będzie to opowieść o samotnej rowerowej wyprawie jedną z najsłynniejszych dróg na świecie – ze Srinagaru do Leh oraz z Leh do Manali. Prelegent przejechał 1300 km przez indyjską część Himalajów zwanych Małym Tybetem. Pokonał 10 przełęczy o wysokości ponad 3000 m, z czego cztery mierzyły ponad 5000 m n.p.m. Wjechał na słynną przełęcz Khardong La (5360 m), która do niedawna była uznawana za najwyższą przejezdną przełęcz na świecie. W czasie spotkania widzowie dowiedzą się też,  dlaczego ta niebezpieczna droga została utworzona przez indyjską armię i jest otwarta tylko kilka miesięcy w roku.

Wstęp bezpłatny. Organizatorami spotkań są Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty ze Wschowy i instytucje gminne, przy dofinansowaniu z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Facebook Powiat 2