Zamek w Rydzynie organizuje w sobotę i niedzielę 23-24 lipca br. czwartą edycję pikniku i wystawy militarnej. Zaplanowano m.in. uczestnictwo ok. 20 grup rekonstrukcyjnych. Imprezę wsparł finansowo powiat leszczyński.

Dwudniowy piknik rozpocznie w sobotę o godz. 10.30 parada wojska i grup rekonstrukcyjnych spod wiatraka na zamek w Rydzynie. Wokół zamku i przed oficynami będzie można oglądać sprzęt wojskowy głównie z 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego. Będzie możliwość strzelania na trenażerach Grom i Czantoria. W sobotę o godz. 14 zaplanowano półgodzinną potyczkę grup rekonstrukcyjnych „Ocalić skarb”. Natomiast w niedzielę od godz. 13 na strzelnicy Agencja Glock zorganizuje strzelanie z różnych rodzajów broni.

- W sobotę otwarta zostanie wystawa „Militaria I i II wojny światowej”, w ramach której zaprezentowanych zostanie pół tysiąca eksponatów, w znacznej mierze dotąd publicznie nie pokazywanych – informuje Zdzisław Moliński, dyrektor zamku w Rydzynie.