Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Wijewie

Szkoła Podstawowa w Wijewie obchodziła swe 180-lecie, połączone z nadaniem jej imienia Króla Stanisława Leszczyńskiego oraz sztandaru i hymnu. W jubileuszu uczestniczył m.in. wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Najstarsza szkoła w regionie dopiero po 180 latach swej działalności zyskała patrona. Został nim dwukrotny król Polski Stanisław Leszczyński, który Wijewo otrzymał w posagu. Placówka szkolna w Wijewie dostała też sztandar oraz hymn.

Wśród licznie zaproszonych gości, m.in. parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli wielu instytucji był wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Fot. P.Pewiński elka.pl

Facebook Powiat 1