Pożegnanie płk Rafała Miernika

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczestniczył w Poznaniu w uroczystym pożegnaniu dowódcy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Rafała Miernika. Twórca wielkopolskich terytorialsów objął dowództwo 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Płk Rafał Miernik dowodził wielkopolską brygadą od początku jej powstania, czyli od 2018 r. Wcześniej służył m.in. w misjach wojskowych w Iraku w Afganistanie. W skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wchodzi m.in. stacjonujący w Lesznie 125 batalion lekkiej piechoty, organizator wielu cennych inicjatyw społecznych oraz uczestnik licznych wydarzeń historyczno – patriotycznych w Lesznie i w powiecie leszczyńskim.

W pożegnaniu płk Rafała Miernika uczestniczyli liczni oficerowie, w tym gen. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej oraz samorządowcy, wśród nich starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.