Drużyna Wamet Dąbcze

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze awansowali do finału grupy D Pucharu Europy TT Inter Cup. Polski zespół w półfinale pokonał w Niemczech TSG Zellertal 4:1.

Kluczem do wygranej ekipy z gminy Rydzyna w Niemczech była równa gra wszystkich zawodników i zawodniczek. Po jednym punkcie dla Wametu zdobyli: Tomasz Mrozek, Sandra Kozioł, Agata Domańska oraz debel: Mateusz Przybył/Tomasz Mrozek.

Triumf nad TSG Zellertal sprawił, że Wamet Dąbcze awansował do finałowego spotkania w grupie D. Rywalem drużyny z Wielkopolski będzie triumfator drugiego półfinału w tej grupie: Ingre CMPJM Tennis de Table (Francja) lub Tatran KRPA Hostinne (Czechy). Mecz odbędzie się w Dąbczu.

Przypomnijmy, że zwycięzca grupy D zagra z najlepszymi zespołami z grup C i E w kolejnym etapie, którego stawką będzie trofeum Kurta Posilesa w Pucharze Europy TT Inter Cup.