Czwarta edycja pikniku militarnego w Rydzynie w ciągu dwóch dni zgromadziła sporo widzów. Główną jego atrakcją była rekonstrukcja potyczki radziecko – niemieckiej z ostatnich miesięcy II wojny światowej.

IV piknik militarny rozpoczęła parada wojska i grup rekonstrukcyjnych spod wiatraka na zamek w Rydzynie. Grupy rekonstrukcyjne rozstawiły swe obozy wokół zamku. Przed oficynami zaprezentowano sprzęt wojskowy z 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego.

Główną atrakcją pikniku była rekonstrukcja potyczki radziecko – niemieckiej „Ocalić skarb”. Przed rydzyńskim zamkiem doszło do wymiany ognia i zwycięstwa sowieckiego oddziału.

W zamku otwarto wystawę „Militaria I i II wojny światowej”, w ramach której zaprezentowano pół tysiąca eksponatów.

Organizację pikniku militarnego wsparł finansowo powiat leszczyński.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_piknik_militarny_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}