Akcja Jabłuszko w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Starostwo Powiatowe w Lesznie włączyło się w jedną z największych corocznych akcji charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych w regionie leszczyńskim - Jabłuszko.

Akcję charytatywna Jabłuszko szósty rok z rzędu organizuje Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński. Akcja polega na sprzedaży jabłek, z której zebrana kwota (po opłaceniu kosztu zakupu jabłek) zostanie przekazana na rzecz 10 dzieci z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Dzieci te dotknięte są różnymi chorobami, a zebrane pieniądze pomogą im w rehabilitacji, zakupie leków i codziennym życiu. W tym roku pomocą objętych została rekordowa liczba 10 dzieci - 4 dziewczynek i 6 chłopców.