Konferencja w Boszkowie

Starostwo Powiatowe w Lesznie zorganizowało w Boszkowie konferencję „Efektywne zarządzanie zasobami wody w skali lokalnej”.

W konferencji uczestniczyli m.in. wójtowie i burmistrzowie gmin regionu leszczyńskiego, nadleśniczowie, przedstawiciele przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i producentów produktów wodochłonnych.

Konferencję otworzył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Potem jej uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Jana Przybyłka z Pracowni Hydrogeologii i Ochrony Wód Instytutu Geologii Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu o wpływie zmian klimatu na zasoby wodne południowo-zachodniej Wielkopolski. Grzegorz Brzeskot, radny powiatu leszczyńskiego, prezes Zakładu Usług Wodnych we Wschowie z kolei mówił o  zasobach wodnych i dostępie mieszkańców regionu leszczyńskiego do wody pitnej teraz i w przyszłości. Funkcjonowanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, w kontekście zwiększającego się deficytu wody, przybliżył jego prezes Rafał Zalesiński, a o retencji wodnej w rolnictwie mówiła Małgorzata Walczak, dyrektor Zarządu Zlewni w Lesznie PGW Wody Polskie.