Uczniowie ZSS w Górznie

Nauka programowania może być wspaniałą przygodą. W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie uczniowie  posługują się robotem edukacyjnym Bee Bot, tzw. Pszczółką.

Nauka programowania ma sens w przypadku najmłodszy uczniów klas I-III, bo esencją tej sztuki jest logiczne myślenie, znajomość podstawowych pojęć matematycznych i zdolność koncentracji. W ZSS w Górznie zagościły na dobre nowe pojęcia: kodowanie, wstęp do programowania. Technologia cyfrowa zaliczona została do stałych komponentów edukacji.

W klasach I-III uczniowie bawią się w kodowanie, a pomaga w tym robot Bee-Bot. Zabawy stanowią dla uczniów nieograniczone źródło radości i kreatywności, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Zachęcają uczniów do działań grupowych, dzięki czemu rozwijają się społecznie.

Dla efektywnej realizacji procesu wychowawczego bardzo ważną cechę zabaw z elementami kodowania stanowi fakt, że trudności, które mogą pojawić się w ich trakcie, są przez dzieci traktowane raczej jako wyzwania, a nie jako problemy czy bariery.