Uroczystość nadania certyfikatu akredytacyjnego WSZ w Lesznie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie otrzymał certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Certyfikat nadało Ministerstwo Zdrowia, po przeprowadzonym audycie przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie. Oceniano ok. 90 różnych standardów związanych z opieką nad pacjentami, prowadzeniem badań laboratoryjnych i dokumentacji medycznej. Leszczyński szpital jest drugim w Wielkopolsce, który zdobył certyfikat.

W uroczystym nadaniu certyfikatu akredytacyjnego w szpitalu uczestniczył m.in. Jan Szkudlarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego. Dyrektor WSZ w Lesznie Tomasz Karmiński podkreślił, że tak dobra ocena nie byłaby możliwa bez bardzo dobrej współpracy z samorządami, które od lat – tak jak powiat leszczyński – wspierają finansowo rozwój lecznicy.

Fot. WSZ w Lesznie