Podczas Święta Policji w Lesznie odznaczenia, awanse, wyróżnienia i nagrody otrzymało łącznie 76 osób. Gospodarzem uroczystości po raz pierwszy był od niedawna p.o. komendanta miejskiego inspektor Krzysztof Nowak.

Uroczystości z okazji Święta Policji od lat odbywają się w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.W obecności około 150 osób podziękowano policjantom za prace i służbę. Wśród zaproszonych gości byli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, kapelan leszczyńskiej policji ks. Maciej Grześ, byli komendanci miejscy w Lesznie oraz przedstawiciele samorządów i służb.

Święto Policji było okazją do wręczenia blisko 80 funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym odznaczeń, wyróżnień oraz awansów w stopniach służbowych. Dwóch funkcjonariuszy zostało odznaczonych przez prezydenta RP medalami: podinspektor Paweł Prałat Brązowym Krzyżem Zasługi w działalności społecznej i charytatywnej, a podinspektor Krzysztof Nowak Medalem Srebrnym za długoletnią służbę.

{gallery}2016/artykuly/Swieto_policji_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}