Rada Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na XLI sesji przegłosowała cztery uchwały, m.in. zwiększyła o ok. 270 tys. zł tegoroczny budżet.

Radni po raz kolejny zwiększyli budżet powiatu na 2021 r. Dochody wzrosły o 268.447 zł,  do  wysokości 49.880.989 zł. Wydatki natomiast wzrosły także o 268.447 zł, do poziomu 61.478.759 zł. Deficyt budżetu w kwocie 11.597.770 w całości zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych. Na inwestycje samorząd przeznaczy w tym roku 18.421.513 zł, tj. 30 proc. budżetu.

Radni przeznaczyli m.in. 45 tys. zł na zakup używanego walca drogowego dla brygady remontowej Zarządu Dróg Powiatowych, dzięki czemu nie będzie trzeba zlecać części tego typu usług firmom zewnętrznym, a także zwiększyli do 90 tys. zł kwotę zagwarantowaną na zakup i montaż namiotu do przechowywania sprzętu drogowego przez ZDP.

Ponadto radni zgodzili się na złożenie wniosku o dofinansowanie trzeciego etapu przebudowy dachów zabytkowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie w naborze  w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2022 Ochrona Zabytków. Rada Powiatu Leszczyńskiego chce być także partnerem Poradni Zdrowia Psychicznego Dorośli Młodzież Dzieci z Leszna w projekcie, którego celem będzie udzielanie pomocy psychologicznej i psychicznej  mieszkańcom powiatu leszczyńskiego. W przypadku wyboru tego projektu do dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, powiat na ten cel ma wydać do 200 tys. zł.

Facebook Powiat 1